Menu

Zawodowy kurs wizażu 120h (160h lekcyjnych)

Program kursu:

Zawodowy kurs wizażu został opracowany przez Instytut ze szczególną troską. Zawiera on wszystkie niezbędne tematu, które wymagane są na szkoleniu dającym uprawnienia zawodowe wizażysty, a także wzbogacony jest o najnowsze trendy w makijażu i stylizacji.

Wiadomości wstępne

Kurs rozpoczyna się od zapoznania uczestników szkolenia z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi specyfiki pracy wizażysty. Podejmowane są tu następujące zagadnienia:

  • kosmetologia – podstawowe informacje,
  • kosmetyki – ogólne zasady dbania o nie oraz niezbędne akcesoria,
  • przepisy BHP w pracy wizażysty,
  • produkty i narzędzia – zawartość kufra, pędzle i kosmetyki,
  • zawód wizażysty – ogólna charakterystyka i możliwe miejsca pracy (plan i inne).

Makijaż codzienny

Każda szkoła wizażu musi nauczyć przyszłego profesjonalistę, jak wykonać makijaż codzienny. Nasz Instytut w swoim programie wprowadził zajęcia, na których uczestnicy dowiedzą się, jak wykonać makijaż dzienny, biznesowy i męski. Ponadto:

  • zostaną dokładnie omówione metody nakładania poszczególnych produktów – bazy, podkładu i korektora, a także sposoby konturowania twarzy,
  • przedstawione zostaną typu urody wraz z konkretnymi sposobami ich modelowania,
  • wskazane zostaną podstawowe różnice między makijażami dziennym, biznesowym, męskim i „no make-up”.

Makijaż koktajlowy

W tej części szkolenia uczestnicy dowiedzą się, czym jest makijaż koktajlowy, który bywa nazywany także wieczorowym. Instruktorzy wskażą różnicę między wariantem dziennym oraz nauczą, jak w razie konieczności przekształcić ten pierwszy w wersję, która idealnie nada się na wieczorne wyjście. Jednocześnie nauczą, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy jego tworzeniu.

Makijaż kobiety dojrzałej

Niezbędny element każdego szkolenia wizażysty. Skupia się na specyfice cery dojrzałej oraz na tym, jak wykonać perfekcyjny makijaż dzienny i wieczorowy. Uczestnicy dowiedzą się, jak dobierać technikę i kosmetyki, aby wizualnie odmłodzić twarz klientki.

Makijaż prosto z pokazów mody

Część szkolenia strobing i makijaż fashion poświęcona jest inspiracją ze świata mody i pomaga stworzyć makijaż, który inspirowany jest najnowszymi trendami przeniesionymi prosto z wybiegów. W późniejszym etapie kursu pojawią się także zajęcia poświęcone makijażowi, którego inspiracje stanowią gwiazdy.

Makijaż ślubny

Jeden z najważniejszych tematów, jakie podejmowane są na zawodowym kursie wizażu. Makijaż ślubny musi być wyjątkowy, dlatego też na szkoleniu przykładamy do niego szczególną wagę. Instruktorzy nie tylko wskażą, jak wykonać odpowiedni make-up, ale także pomogą doradzić odpowiednią pielęgnację przed tą wyjątkową okazją.

Blok tematów związanych z makijażem scenicznym

Praca wizażysty to nie tylko wykonywanie codziennych i okazyjnych makijaży – to również praca na planie. Nasi kursanci dowiedzą się, jak wykonać profesjonalny i precyzyjny makijaż do zdjęć czarno-białych tak, aby odpowiednio współgrał ze światłem. Ponadto poznają sposoby tworzenia makijażu artystycznego i graficznego, a więc dowiedzą się, w jaki sposób wykonać efekty specjalne, które dodatkowo uzupełnione zostaną o zajęcia z charakteryzacji (wykonywania blizn, siniaków, symptomów choroby).

kurs wizażu BEAUTY LUX zajęcia podczas szkolenia

O kursie

Przygotowany przez nasz Instytut profesjonalny kurs wizażu odbywa się na najlepszym sprzęcie na indywidualnych stanowiskach, przy których znajduje się także podświetlane lustro. Dodatkowo uczestnicy otrzymują na własność materiały, które wykorzystywane są w czasie szkolenia, w tym wysokiej jakości zestaw pędzli do makijażu.

Zapisy, dojazd i uprawnienia

Rezerwacja na szkolenie odbywa się przez nasze Centrum Obsługi Klienta. To tu można podjąć decyzję, czy interesuje nas kurs dzienny lub weekendowy. To także moment, w którym uczestnicy spoza Warszawy mogą dokonać rezerwacji miejsca w pobliskim hostelu na czas uczestnictwa w zajęciach. Nasz Instytut znajduje się w samym centrum stolicy, więc dojazd do niego jest bardzo prosty. Po zakończeniu szkolenia każdy jego uczestnik, który zdał egzamin końcowy, otrzyma dokument zgodny z wytycznymi MEN oraz certyfikaty w dwóch językach: polskim i angielskim. Ta dokumentacja stanowi podstawę do podjęcia pracy wizażysty nie tylko w Polsce, ale także w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Ważne informacje

Przygotowany przez nasz Instytut profesjonalny kurs wizażu odbywa się na najlepszym sprzęcie na indywidualnych stanowiskach, przy których znajduje się także podświetlane lustro. Dodatkowo uczestnicy otrzymują na własność materiały, które wykorzystywane są w czasie szkolenia, w tym wysokiej jakości zestaw pędzli do makijażu.

Instytut Szkoleń Kosmetycznych Beauty Lux przygotował dla wszystkich zainteresowanych kurs zawodowy, który skupia się na zagadnieniach związanych z wizażem i stylizacją. W czasie 120 godzin zegarowych (160h dydaktycznych) zawodowego kursu wizażu prowadzone są zajęcia teoretyczne i praktyczne, aby jednocześnie rozwijać wiedzę i umiejętności wszystkich uczestników. Małe grupy (od 2 do 8 osób) są gwarancją, że nasi profesjonalni instruktorzy poświęcą swoją uwagę każdemu z osobna.