Menu

Kurs – Klamry ortonyksyjne

Program

W czasie zajęć poruszone zostaną poruszone zarówno tematy ogólne, jak i dokładnie związane z zastosowaniem klamer ortonyksyjnych w kosmetyce. Program zawiera więc następujące zagadnienia:

  • przedstawienie najpowszechniejszych zmian, które pojawiają się na paznokciach, na jakie spotkać można w gabinecie podologicznym,
  • prezentacja najważniejszych sposobów dokonywania korekty wrastających i wkręcających się paznokci, które stanowią podstawę pracy podologa,
  • dokładne omówienie zastosowania klamry drutowej jako metody korekty paznokci wrastających,
  • zaprezentowanie wykonywania tamponady paznokcia,
  • omówienie najczęściej stosowanych leków oraz materiałów stosowanych w przypadku paznokci wrastających,
  • prezentacja sposobów redukcji stanów zapalnych w podologii.

Jednocześnie kurs obejmuje wiele ćwiczeń praktycznych na modelach, w tym:

  • przygotowanie do założenia klamry na paznokciach wrastających,
  • dostosowanie klamry do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Program kursu jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Instytutu Kształcenia Kosmetycznego Beauty Lux i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o „Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

Warunki

Każda osoba, która jest zainteresowana wzięciem udziału kursie, musi dokonać zapisu na szkolenia, a następnie opłacić pełną sumę. Nie są wymagane żadne dodatkowe czynności.

Klamry ortonyksyjne to wielka pomoc i ulga dla wszystkich pacjentów, którzy cierpią z powodu wrastającego paznokcia. Musi ona być jednak odpowiednio dopasowana, a nie jest to sprawa łatwa. Na szczęście kurs klamry ortonyksyjne to prosty sposób na zdobycie potrzebnych umiejętności i doświadczenia, aby klamra zawsze była odpowiednio dostosowana. Kursanci nauczą się także na szkoleniu, w jaki sposób prawidłowo zlikwidować stan zapalny. Szkolenie to może pełnić rolę wzbogacającego kompetencje po tradycyjnym zawodowym kursie podologicznym.