Menu

Zawodowy Kurs Jonoforeza / Darsonval / Wopozon

Program

Czterogodzinne szkolenie zostało podzielone na dwie części. W czasie pierwszej części, która trwa godzinę, instruktor przybliży kursantom najważniejsze informacje teoretyczne, które niezbędne są do właściwego zrozumienia procedur i odpowiedniego przeprowadzenia zabiegu. Pozostały czas poświęcony zostanie na ćwiczenia. Uczestnicy kursu będą mieli okazję sprawdzić nowe umiejętności na zajęciach praktycznych i samodzielnie przeprowadzić cały zabieg na modelce – od przygotowania po pielęgnację po zabiegu.
Do szczegółowych zagadnień należą:

  • wskazania i przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę przy zabiegu,
  • aparatura – omówienie sprzętu, który umożliwia przeprowadzenie zabiegu,
  • związki chemiczne w jonoforezie – przedstawienie najważniejszych funkcji,
  • elektrody czynna i bierna – przedstawienie najważniejszych funkcji,
  • elektrody – omówienie właściwego sposobu użycia,
  • stosowanie leku – przedstawienie zasad,
  • rodzaje skóry – omówienie ich znaczenia w kontekście przeprowadzania zabiegu,
  • karta klienta – właściwy sposób jej prowadzenia,
  • trądzik różowaty – omówienie jego znaczenia dla zabiegu.

Program kursu jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Instytutu Kształcenia Kosmetycznego Beauty Lux i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o „Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

Warunki

Terminy szkoleń w Instytucie Kształcenia Kosmetycznego Beauty Lux ustalane są w trybie indywidualny. Warunkami uczestnictwa w szkoleniu jest rezerwacja miejsca oraz dokonanie opłaty za kurs. Po ukończeniu szkolenia każdy z jego uczestników otrzyma certyfikaty w dwóch językach: polskim i angielskim.

Umiejętność wykonywania zabiegów jonoforezy, czy też używania Darsonvalu lub Wapozonu to coraz ważniejsza sprawność, którą można nabyć na zawodowym kursie kosmetycznym. Instytut Kształcenia Kosmetycznego Beauty Lux umożliwia również zawodowym kosmetyczką zaznajomienie się z tymi metodami na zawodowym kursie Jonoforeza / Darsonval / Wapozon, który przeprowadzany jest w Warszawie. Na szkoleniu uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego o tych zyskujących popularność metodach, m.in.: jak Darsonval działa na trądzik lub na czym polega jonoforeza w kosmetyce. Na wiadomościach teoretycznych szkolenie się nie kończy, a wręcz przeciwnie – to jedynie wstęp do praktyki. Ćwiczenia będą prowadzone na modelce.