Menu

Zawodowy kurs henny brwi i rzęs

Program

Szkolenie henna i regulacja brwi składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W czasie części pierwszej uczestnicy dowiedzą się:

  • jakie są rodzaje henny oraz jej sposoby aplikacji (henna sypka i żelowa),
  • w jaki sposób przebiega odpowiednie przygotowanie klientki do zabiegu oraz jak należy zabezpieczyć skórę przed działaniem preparatu,
  • w jaki sposób dobrać najodpowiedniejszy rodzaj i kolor henny do indywidualnych potrzeb klientki,
  • jak należy regulować brwi.

W części drugiej, która poświęcona jest na ćwiczenia praktyczne na modelkach, uczestnicy kursu mają okazję:

  • przeprowadzić ćwiczenia przygotowujące na fantomach,
  • samodzielnie dokonać wyboru rodzaju i koloru henny, a następnie zaaplikować ją na rzęsy i brwi modelki,
  • dokonać samodzielnej regulacji brwi.

Program kursu jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Instytutu Kształcenia Kosmetycznego Beauty Lux i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o „Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

Warunki

Instytut Kształcenia Kosmetycznego Beauty Lux zadbał, aby szkolenie henna brwi i rzęs odbywało się indywidualnie lub w małych grupach. Wystarczy ustalić dogodny termin, dokonać opłaty za szkolenie, aby móc wziąć udział w kursie. Nasza propozycja jest jednak skierowana również do szkół kosmetycznych i innych grup zorganizowanych.

Uprawnienia i certyfikaty

Po pomyślnym zakończeniu szkolenia każdy jego uczestnik otrzymuje certyfikat w dwóch językach: polskim i angielskim. Są one potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji, które można wykorzystać do samodzielnego przeprowadzania zabiegów regulacji brwi oraz nakładania henny na rzęsy i brwi w salonach kosmetycznych w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

Piękne i wyraźne brwi i rzęsy to wielka ozdoba każdej kobiety, ale niestety natura nie wszystkie panie obdarowała takim wyglądem. Henna to naturalny kosmetyk, który umożliwia delikatne farbowanie brwi i rzęs, co podkreśla oprawę oka, szczególnie jeśli połączy się go z regulacją brwi. Zabieg cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie w lecie, kiedy stanowi alternatywę dla pełnego makijażu. Dopasowanie odpowiedniego koloru henny do indywidualnych potrzeb klientki to podstawa, która wymagana jest na zawodowym kursie kosmetycznym. Instytut Kształcenia Kosmetycznego Beauty Lux przygotował również wyjątkowy zawodowy kurs henny brwi i rzęs w Warszawie, w czasie którego uczestnicy dowiedzą się wszystkiego stosowaniu henny w kosmetyce.