Menu

Zawodowy kurs kosmetyczny 160h (213h lekcyjnych)

Program

Zawodowy kurs kosmetyczny obejmuje wszystkie najważniejsze zagadnienia, które niezbędne są do wykonywania zabiegów kosmetycznych oferowanych w profesjonalnych gabinetach. Program przygotowany przez Instytut Kształcenia Kosmetycznego Beauty Lux zawiera najistotniejsze tematy, w których powinna orientować się każda kosmetyczka.

 BHP, sanepid, cechy i obowiązki kosmetyczki, karta klienta

•  Budowa, funkcje skóry i rodzaje cer

 Masaż kosmetyczny twarzy

 Rodzaje masek z podziałem na formę i działanie i ich aplikacja

 Parafina na dłonie

 Oczyszczanie manualne

 Rodzaje i aplikacja peelingów kosmetycznych

 Eksfoliacja kwasami – peeling kwasami owocowymi AHA i BHA

 Oxybrazja – peeling za pomocą powietrza i soli fizjologicznej

 Regulacja brwi, henna brwi i rzęs, trwała rzęs

•  Usuwanie zbędnego owłosienia. Depilacja za pomocą wosku

 Kawitacja i sonoforeza

 Jonoforeza i galwan

 Fale Radiowe – zabiegi na twarz i ciało

 Transdermalporacja – Mezoporacja

 Geneo – pokaz

• Mezoterapia mikroigłowa – Mezo Pen

 Peeling Wodorowy

• Infuzja tlenowa

 BB Glow

• Mikrodermabrazja diamentowa i korundowa

Program „Zawodowy Kurs Kosmetyczny” jest dziełem autorskim, które stanowi własność intelektualną Instytutu Kształcenia Kosmetycznego Beauty Lux, w związku z powyższym podlega ochronie zgodnie z ustawą o „Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów.

Co trzeba wiedzieć o kursie?

Bogaty program to nie jedyna zaleta naszych przygotowanych przez nas szkoleń kosmetycznych. Wszyscy uczestnicy zajęć będą mieli okazję pracować na najlepszej jakości materiałach szkoleniowych, ponieważ nasz Instytut zapewnia zarówno kosmetyki, jak i niezbędne narzędzia, które muszą spełniać wszystkie najwyższe normy. Również sprzęt, na którym odbywają się zajęcia, jest w pełni profesjonalny, czyli dokładnie taki, jaki używany jest w gabinetach kosmetycznych. Dodatkowy atut kursu to niewielkie grupy zajęciowe, w skład których może wchodzić od 4 do 14 osób – dbamy w ten sposób, aby każdy wykorzystał kurs do granic możliwości.

Uprawnienia i certyfikaty

Każdy kurs zawodowy, który został zakończony zdanym egzaminem, musi zostać potwierdzony odpowiednim zaświadczeniem. Nie inaczej jest w tym wypadku – każda z osób, która ukończy zajęcia i zda końcowy egzamin, otrzyma dokument zgodny z wymogami MEN, a ponadto certyfikat w językach polskim i angielskim. Niniejsze dokumenty stanowią dowód nabytych umiejętności, które pozwalają na podjęcie pracy w gabinecie kosmetycznym. Zdobyte w ten sposób uprawnienia są respektowane w Polsce oraz pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Zapisy

Obecnie znajdujemy się w samym centrum Warszawy, dlatego wszystkim osobom, które przyjeżdżają na kurs dla kosmetyczek spoza stolicy proponujemy nocleg w pobliskim hostelu. Wystarczy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta oraz określić wszystkie szczegóły.

Zawodowy kurs kosmetyczny to wielogodzinne (aż 160 godzin zegarowych, a 213 lekcyjnych) szkolenie, które obejmuje wszystkie informacje i umiejętności, które niezbędne są w pracy kosmetyczki. Szkolenie to tylko jedna z wielu propozycji kursu zawodowego, jaką przygotował Instytut Kształcenia Kosmetycznego Beauty Lux.

Znakomity kurs dla kosmetyczek

Wszystkie szkolenia, które organizuje nasz Instytut, prowadzi grupa najlepszych specjalistów. Z jednej strony cechują się oni wieloletnim doświadczeniem zawodowym, z drugiej zaś – to urodzeni dydaktycy, którzy czerpią ogromną radość z przekazywania wiedzy. W praktyce oznacza to pasjonujące szkolenie kosmetyczne, w czasie którego przekazywane są najważniejsze informacje teoretyczne, a także odbywają się praktyczne ćwiczenia wszystkich uczonych umiejętności. Każda uczestniczka zajęć nie tylko wie więcej, ale też bardzo poszerza swój zakres umiejętności zawodowych, co niewątpliwie jest szalenie istotne w jej dalszej karierze zawodowej.